CHP’den ‘yeni danışman krizi’ iddialarına yanıt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun HÜDA PAR ile ilgili yaptığı “Düşmanlaştıramayız” açıklaması gündemdeki yerini korurken, CHP bu kez ‘yeni danışman skandalı’ iddiasıyla gündeme geldi.

AKP’den Milletvekili Aday Adayı olan Perinaz Mahpeyker Yaman‘ın 26 Mayıs 2023’te Kılıçdaroğlu tarafından ‘Kadın ve Aile Politikaları’ndan sorumlu danışman olarak atandığı öne sürüldü.

Kılıçdaroğlu’nun yeni danışmanı olduğu iddia edilen Yaman’ın, geçmişte CHP’yi “darbeci” olmakla suçladığını ortaya koyan paylaşımları ise sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Servis edilen haberlere ilişkin CHP’den açıklama geldi. Haberleri yalanlayan CHP Medya Planlama ve Sosyal Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Tele1’e yaptığı açıklamada “Böyle bir isim ataması söz konusu değil. Bu nasıl gündem oldu bilmiyorum. Genel Merkezimizde Perinaz Mahpeyker diye bir genelgemiz yok. 4 Haziran’dan sonra danışman kadrosu sıfırdan kuruldu. Bu isimli bir danışman yok” dedi.

BİR AÇIKLAMA DA AYLİN NAZLIAKA’DAN

Bir açıklama da CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’dan geldi. Nazlıaka, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Az önce Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile konuşarak teyid ettim: Genel Başkanımızın Kadın ve Aile Politikaları danışmanı yoktur.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x