3.3 milyon ortağı için gongu çaldı

Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento, dün düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Limak Doğu Anadolu Çimento’nun halka arzı, yatırımcılardan gelen 4.4 kat talep ve 2 milyar 526 milyon TL büyüklükte gerçekleşmişti. Halka arzda konsorsiyum liderliğini Halk Yatırım’ın yürüttüğü Limak Doğu Anadolu Çimento hisseleri, borsada Yıldız Pazar’da ‘LMKDC’ koduyla işlem görüyor. Limak Doğu Anadolu Çimento, 14-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen talep toplama döneminde yurt içinden yaklaşık 3.3 milyon yatırımcıya ulaştı.

Halka arz gong töreni Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Limak Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhan Bacaksız, Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Bacaksız, Limak Çimento CEO’su Erkam Kocakerim, Limak Doğu Anadolu Çimento Yönetim Kurulu Üyeleri Kerem Güzel, Burak Erdoğan, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Halk Yatırım yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Borsaya davet

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Limak Doğu Anadolu Çimento, halka arzdan elde ettiği gelir ile çimento sektöründeki yatırımlarının ve büyümesinin finansmanını sağlayacaktır. Tüm sanayicilerimizi yatırımlarını, büyümesini, ihracatını, üretimini finanse etmek için sermaye piyasalarına ve borsamıza davet ediyorum” dedi.

Limak Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nihat Özdemir ise, “Şirketimiz adına son derece heyecanlı bir gün yaşıyoruz. 1976 yılında çok kıymetli ortağım Sezai Bacaksız ile temellerini attığımız Limak Şirketler Grubu, bu yıl 48 yaşına basarken kurumsallaşmak ve şirketi gelecek nesillere taşımak adına çok önemli bir adım atıyor. Bu kapsamda Limak Doğu Anadolu Çimento’yu halka arz ettik” dedi.

Yenilenebilir enerjide halka arz planı var

Yenilenebilir enerji tarafında planladıkları yatırımlara da değinen Nihat Özdemir, “Sonraki süreçte 2024 yılında yenilenebilir enerji ile ilgili de bir halka arz planımız var. Buradan gelecek kaynak ile de yenilenebilir enerji yatırımlarımızı büyütmek istiyoruz. Bu halka arzın Borsa İstanbul açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Güçlü şirketlerin borsadaki varlığının artması, ülkemize ve borsamıza olan güveni daha da artıracaktır. Bugün borsaya bir adım atmış bulunuyoruz. Bunu zamanla artıracağımıza olan inancımız tam” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x