Stardew Valley’in şimdiye kadar kaç adet sattığı açıklandı!

Koca bir ekip değil, tek bir kişi tarafından geliştirilen çiftçilik simülasyonu Stardew Valley, 2016 yılında piyasaya sürüldü. Tatlı ve büyüleyici atmosferiyle oyuncuların kalbini kazanan yapım, zamanla dünyanın en popüler oyunları arasına girmeyi başardı. Yediden yetmişe herkesin ağzında olan Stardew Valley‘in şimdiye kadar kaç adet sattığı belli oldu.

Stardew Valley, 30 milyondan fazla kopya sattı!

Bilmeyenler için Stardew Valley, oyunculara kendi çiftliklerini yönetme ve küçük bir kasaba topluluğunun parçası olma imkanı sunan bir oyun. Her yaştan oyuncuya hitap eden yapım, büyükşehirden sıkılmış ana karakterin, vefat eden dedesinden kalan ancak yıkıntıya dönmüş bir çiftliği devralmasıyla başlıyor.

Stardew Valley‘in geliştiricisi Eric ‘ConcernedApe’ Barone, geçtiğimiz saatlerde X (Twitter) hesabı üzerinden oyunun sekizinci dönümünü kutladı ve merakla beklenen yeni güncelleme ile ilgili önemli ayrıntılar paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre Stardew Valley için 1.6 güncellemesi, 19 Mart‘ta bilgisayar (Windows, SLinux, MacOS) için yayınlanacak. Bu sürümün konsol ve mobil taraf için ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor. Geliştirici, önemli bir bilgi de paylaştı.

Eric ‘ConcernedApe’ Barone, Stardew Valley‘in 30 milyon satış barajını geçtiğini açıklayarak oyunculara teşekkür etti.

Stardew Valley 1.6 güncellemesi neler getirecek?

Güncellemeyle birlikte köylülere 100’den fazla yeni diyalog satırı eklenecekken, kış temalı kıyafetler de oyunculara sunulacak. Bununla beraber eşyalar, zanaat tarifleri, billboard görevleri için ödüller ve tarım, balıkçılık, madencilik, doğadan toplama ve dövüş gibi beceriler için yeni içerikler de eklenecek. Son olarak yeni bir çiftlik türü ile de karşılaşabiliriz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Stardew Valley oyununu nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x