Prof. Dr. Ahmet Ercan’dan Gece Yarısı Panik Dalgası Yaratan Mesaj

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın gece yarısı yaptığı Burdur açıklaması ani bir endişe dalgasına neden oldu. Ercan’ın paylaşımı, 9 Şubat’ta muhtemel bir depremi işaret ettiği şeklinde yorumlandı. Ancak daha sonra Ercan, açıklamasını düzelterek, “9 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’de Burdur’da, sol atımlı Burdur düşünceli kırığının deprem riskini açıklayacağım. Toplum katılımına açıktır.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın sosyal medyadan yaptığı Burdur açıklaması gece yarısı paniğe neden oldu. Ercan’ın paylaşımı 9 Şubat’ta deprem beklendiği yönünde algılandı. Ercan sonra açıklamasını revize etti.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan gece yarısı Burdur’la ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Ercan’ın açıklaması Burdur’da 9 Şubat akşamı deprem beklendiği yönünde algılandı. Ercan, “9 Şubat Cuma akşamı Burdur’da beklenen depremi anlatacağım. Halka açıktır” diye yazdı.

Ercan bu açıklamasından kısa bir süre sonra paylaşını revize etti. Ercan sonraki paylaşımında, “9 Şubat Cuma akşamı 20.00 da Burdur’da, sol atımlı Burdur düşüntülü kırığının deprem üretebilirliğini anlatacağım. Halka açıktır.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x