Fenerbahçe’nin yeni kaleci antrenörü Zufic: Livakovic dünyanın en iyileri arasında

Fenerbahçe’de göreve başlayan Hırvat kaleci antrenörü Sandro Zufic iki yıl önce verdiği röportajda Livakovic için, “O büyük işler yapan bir kaleci. Dünyanın en iyileri arasında” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin yeni kaleci antrenörü Sandro Zufic, İstanbul’a gelerek göreve başladı. Hırvat antrenör Zufic başta vatandaşı Dominik Livakovic olmak üzere takımdaki diğer kalecileri özel olarak çalıştıracak.

Sandro Zufic, Dinamo Zagreb’de birlikte çalıştığı Livakovic hakkında iki yıl önce Hırvat basınına verdiği röportajda övgü dolu ifadeler kullanmıştı.

Livakovic’in dünyanın en önemli kalecileri arasında yer aldığını aktaran Zufic şunları söylemişti: “Onun milli takıma neler kattığını kelimelerle anlatmak zor. O büyük işler yapan bir kaleci. Dünya Kupası’nda bunu kanıtladığı için çok mutluyum. Livakovic’in müthiş tepkisel yetenekleri var. Kendisine güvenilebileceğini kanıtladı. Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde de bunları gösterdi.

Her kaleci daha iyi bir hale gelebilir. Her kalecinin kötü günleri de olur. Hepimiz yaşarken öğreniyoruz. Livakovic’in de bazı şeyleri geliştirmesi gerekiyor ve bunu yapacak ama şu anda bile dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x